Zeytin Fidanı Fiyatlar

Akhisar Zeytin Fidanı Fiyatlar

Akhisar Zeytin Fidanı Fiyatları,

Zeytin fidanı fiyatlar türüne göre farklılık gösterir. Bunlar; Memecik zeytin fidanları, bodur zeytin fidanları, Trilye, kaplık, kıvırcık, Gemlik zeytin fidanları gibi değişik çeşitlerde karşımıza çıkar. Zeytin fidanları genellikle aşılı, sertifikalı, etiketli ve budamaları yapılmış olarak satılır.

Zeytin, dünyadaki en eski meyve ağaçlarından biridir. Anavatanı Anadolu olan bu ağaç, ülkemizin her bölgesinde yaygındır. Öyle ki Türkiye’de ortalama 90 milyon zeytin ağacı olduğu ifade edilir. Zeytin yetiştiriciliği daha çok Marmara, Ege ve Akdeniz’de yapılır.

Zeytin Fidanı Özellikleri

Zeytin fidanlarından verim alabilmek için uygun şartların sağlanması gerekir. Bu fidanlar için gerekli iklim, sıcaklık, su ve toprak gibi koşullar şöyledir:

İklim: Zeytin fidanları 40 ºC ve -7 ºC arası sıcaklıklara dayanabilir. Fakat daha iyi büyüyüp meyve verebilmesi için sıcaklık, yaklaşık 15-25 ºC arasında olmalıdır.

Toprak: Bu fidanlar toprak bakımından fazla seçici değildir. Toprağına kolayca uyum sağlar. Fakat besin maddeleri açısından zengin, kalkerli- kumlu, pH değeri 6-8 oranında toprakları sever.

Su: Zeytin fidanları yılda 650-800 mm yağışa ihtiyaç duyar. Ayrıca mevsim yağışları gerçekleşene kadar düzenli olarak sulama yapılmalıdır. Bu, zeytinlerin irileşmesi ve daha fazla yağ oluşması için gereklidir.

Işık: Zeytin fidanları ışıktan hoşlanır. Bu nedenle vadiler, sisli dağ etekleri zeytin yetiştiriciliğine uygun değildir. Özellikle geçit bölgelerde yetiştirilecek zeytin ağaçları için güney yönlerin tercih edilmesi önerilir.

Zeytin Fidanı Fiyatları 2021

Zeytin fidanı satın almak için online alışveriş sitelerini kullanmanız mümkündür. Bu sitelerin her birinde farklı fiyatlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Zeytin fidanı fiyatı kalitesine, yaşına, ebatına, üretim ve talebe göre değişir. Zeytin fidanı üretimi delice anaçlara aşılı üretim ve çelik (doku kültürü) olmak üzere ikiye ayrılabilir.

Çelik Üretim Zeytin Fidanı Fiyatları

Bunlar tüplere ya da saksılara aktarılarak büyütülürler. Üretimleri düşük maliyetlidir. Ancak çelik üretim zeytin fidanları genelde 18-25 yıllık bir ömre sahiptir. Bir fidanın büyüyüp tam verimli bir hâle gelmesi için 8-10 yıl geçmesi gerekir.

Bu yüzden çelik üretim zeytin fidanlarının verimli ömrü, diğer fidanlardan daha az bir zamana karşılık gelir. Fakat üretim masrafları fazla olmadığından, bu fidanların fiyatları daha ucuzdur.

http://www.firmarehberekle.com/zeytin-fidan-merkezi/

http://www.firmarehberekle.com/akhisar-zeytin-fidani/

Zeytin Fidanı Fiyatlar

ETİKETLER: Akhisar zeytin fidanı fiyatı, Akhisar zeytin fidanı fiyatı, zeytin fidanı fiyatı, Akhisar arbequina zeytin fidanı fiyatı, arbequina zeytin fidanı, arbequina zeytini, zeytin fidesi,  zeytin fidesi fiyatları, ziraat zeytin fidanı fiyatı, ispanyol zeytin fidanı, bodur zeytin fidanı, arbequina zeytini, koroneiki zeytin fidanı, zeytin ağacı fidanı, yağlık zeytin fidanı fiyatı, 10 yaşında zeytin fidanı, zeytin ağacı satın al, zeytin ağacı fidesi, memecik zeytin fidanı, sahibinden satılık zeytin fidanı, domat zeytin fidanı, zeytin fidanı çeşitleri, ispanyol bodur zeytini, soğuğa dayanıklı zeytin fidanı, yetişkin zeytin ağacı fiyatları, arbequina zeytin fidanı fiyatlı, bodur zeytin fidanı fiyatı,satılık zeytin fidanı, halhalı zeytin fidanı, sarı ulak zeytin fidanı, 5 yaşında zeytin fidanı fiyatı, kalamata zeytin fidanı, domat zeytin fidanı fiyatları, 

Zeytin Fidanı Fiyatlar” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara
Follow by Email
YouTube
WeChat
Open chat